הריבית

בשפה הבנקאית קיים מושג שנקרא "מרווח". המרווח הבנקאי מגלם את אחוזי הרווח שהבנק רוצה להרוויח על המשכנתא שהוא מוכר לכם. זוכרים שאמרנו שהבנק הוא גוף פרטי למטרות רווח, נכון? – הגורמים המשפיעים על המרווח הבנקאי הם: אחוזי המימון, יחס ההחזר, טיב הבטוחה וכו'. על פי יחס הסיכון שהבנק רואה בלווים, נקבע המרווח ובהתאמה שיעורי הריבית במסלולים שבחרתם.

את המרווח הבנקאי תוכלו להוריד:
א‘- על ידי ניהול מו"מ נוקשה.
ב‘- הגשת הצעות נגדיות מבנקים אחרים.
ג‘- עליכם לדעת מהו המרווח שאתם יכולים לקבל.

מה שבבנקים לא יספרו לכם!

בכל בנק ובכל סניף קיימים יעדים שונים, יעדים אלו מתחלקים לשני קבוצות:
יעדי כמות– כמה משכנתאות על הבנקאים למכור באותו חודש.
יעדי רווח– מהו המרווח שעל הבנקאים להרוויח מכל משכנתא שמוכרים.

את יעדי הכמות, הבנקאי ימלא בקלות מעבודתו עם יועצי המשכנתאות החיצוניים שמגישים דרכו הרבה בקשות בכל חודש, לכן כאן, הוא יכול להתפשר על יעדי הרווח. מנגד, את יעדי הרווח, הבנקאי ישלים מנוטלי המשכנתאות הפרטיים שמגיעים רק עם הבקשה שלהם.

על מנת לשפר את המרווח הבנקאי ולחרוג מיעדי הרווח, על הבנקאי להפנות את הבקשה לדרגים גבוהים יותר בסולם הדרגות בבנק. אך השאלה שעליכם לשאול את עצמכם היא: האם יש לבנקאי אינטרס להתאמץ יותר בשבילכם לעומת כל אחד אחר?
יועץ מקצועי שמכיר איך פועלת המערכת הבנקאית, מכיר את הקריטריונים של הבנק ויודע מה המרווח שיכול לקבל עבור לקוחותיו – יוכל לבצע מכרז ריביות ומו"מ יעיל יותר ולקבל תנאים טובים הרבה יותר.

*חשוב לציין שהיקפי עבודה גדולים מול הבנקים מהווים יתרון ענק מפני שהבנק מעדיף לקבל כמות עבודה גדולה בפחות זמן ולשפר את התנאים בהתאם. זה ממש סיטונאות. זה היתרון המשמעותי של חברת ייחוד משכנתאות, אנו מגישים הרבה מאוד בקשות לבנק מדי חודש והוא דואג לתת לנו תנאים שלקוח אחד לעולם לא יקבל.

משכנתא לטובת סגירת חובות תוגדר "כהלוואה לכל מטרה" שהריביות בה גבוהות יותר מריביות למשכנתא לדיור.

כדאי לדעת! על פי מדרגות אחוזי המימון, על הבנקים להקצות הון נוסף לצורך ביטחונות. ככל שמדרגת המימון גבוהה יותר- עליו להקצות סכום גבוה יותר ובהתאמה שיעורי הריבית יתייקרו. מדוע הבנקים מקצים הון נוסף? על פי הוראת בנק ישראל בנושא הלימת הון במטרה לשמור על יציבות המערכת הבנקאית.

עלויות נלוות

בכל עסקת נדל"ן מתווספות עלויות נוספות על מחיר הרכישה – כאשר אתם קובעים את אחוז המימון, ההחזר החודשי וכו' עליכם לקחת בחשבון גם אותם. לא תוכלו לשלם עבורם מכספי המשכנתא אלא מכספכם האישי בלבד.

פתיחת תיק הלוואה– 0.25% מסכום ההלוואה (מינימום 500 ש"ח למעט מקרים מיוחדים)- ניתן לבקש הנחה או פטור.

רישום ברשם המשכונות+ דו"ח עיון– 222 ש"ח

רישום משכנתא/ הערת אזהרה+ נסח טאבו מקורי– 231 ש"ח

ייפוי כח נוטריוני- עד 300 ש"ח

שמאות- בד"כ 700 ש"ח ( בהתאם לשווי הנכס, שמאות רגילה במידה ואין דרישה לתקן 19)

שמות מקדימה-(במידת הצורך) כ 2,500 ש"ח

הוצאת תעודת זכאות- (של משרד השיכון) 60 ש"ח

שכ"ט שירותי תיווך- 1%-2% ממחיר החוזה.

שכ"ט עו"ד- 0.5% ממחיר החוזה.

לסיכום הצוות המיומן של “ייחוד ייעוץ משכנתאות” ישמח לענות לכם על כל שאלה ולעזור לכם בה – מוזמנים ליצור איתנו קשר כבר עכשיו ולספר לנו מהם הרצונות שלכם.

הצוות המקצועי שלנו יבצע את כל הבדיקות המדוקדקות והמעמיקות, ויעזור לכם להפוך כל חלום למציאות בדרך המשתלמת ביותר שיש!

הצוות המקצועי שלנו יבצע את כל הבדיקות המדוקדקות והמעמיקות, ויעזור לכם להפוך כל חלום למציאות בדרך המשתלמת ביותר שיש!