ייעוץ למשכנתא חדשה – כל מה שצריך לדעת לפני

שתף את הפוסט

זה נכון שכל אחד יכול ללכת לבנק ולקחת משכנתא חדשה, וגם אם יסרבו לו, ניתן ללכת לסניפים אחרים של הבנקים ולנסות לבקש מהם משכנתא – עד שבסופו של דבר ימצא הסניף שיסכים לתת לכם משכנתא והנה ככה בעצם אתם תוכלו לקחת משכנתא בכוחות עצמכם ללא ייעוץ ועזרה המומחים. נשמע לכם כל קל פשוט וקל? אז זהו שזה לא.

משכנתא חדשה – לא בכל מחיר!

סביר להניח שאם אתם תלכו בכוחות עצמכם לבנק הריבית שאתם תקבלו תהיה ריבית גבוהה מאוד לעומת מה שיועצי משכנתאות מקצועיים יוכלו להוציא לכם מהבנק. תחום ייעוץ משכנתאות נוצר לא בהכרח בשביל להשיג עבורכם משכנתא מהבנק אלא, כתחום חשוב שיעזור לכם להוציא את המשכנתא המשתלמת ביותר והדגש על המשתלמת – כי להוציא משכנתא בכל מחיר (זה ממש לא מה שאתם רוצים) ועוד במיוחד כי המשכנתא נלקחת לשנים מאוד רבות ואפילו עשורים, ולכן, לכולם חשוב להוציא משכנתא בתנאים הכי טובים!

 

מדוע חשוב לפנות לייעוץ משכנתאות?

משכנתא היא סוג של הלוואה המשמשת לרכישת בית או נכס נדל"ן. זה כרוך בהלוואות כספים ממלווה, כגון בנק או מוסד פיננסי אחר, ושימוש בנכס כבטוחה להלוואה. הלווה משלם תשלומים קבועים כדי להחזיר את ההלוואה, הכוללים גם את סכום הקרן וגם את הריבית. אם הלווה לא מצליח לבצע תשלומים, המלווה יכול לעקל את הנכס, מה שאומר נקיטת צעדים משפטיים להשבת הנכס ולמכור אותו כדי לגבות את החוב שלא שולם. משכנתאות יכולות להשתנות במונחים של ריביות, סכומי הלוואות, תקופות החזר וגורמים נוספים, והן מובטחות בדרך כלל על ידי מסמך משפטי הנקרא שטר משכנתא.

זאת בדיוק הסיבה שחשוב לפנות לתחום ייעוץ משכנתאות, כדי שיוכלו לעזור לכם לקחת את המשכנתא המתאימה ביותר עבורכם וכדי שאתם תוכלו לעמוד בתשלום המשכנתא.

 

איך לוקחים משכנתא?

בשביל לקחת משכנתא חדשה אתם תצטרכו לוודא מספר פרמטרים חשובים, והם:

  1. מצבכם הכלכלי

העריכו את מצבכם הכלכלי לפני שאתם מחליטים לקחת משכנתא. בדקו כמה אתם יכולים להרשות לעצמכם להוציא על הבית, כולל המקדמה ותשלומי המשכנתא החודשיים. אתם יכולים להשתמש במחשבון משכנתא מקוון כדי להעריך את התשלומים החודשיים על סמך סכום ההלוואה, שיעור הריבית וטווח ההלוואה. אתם גם תצטרכו לבדוק את דירוג האשראי שלכם, מכיוון שזה יכול להשפיע על הזכאות שלכם בלקיחת משכנתא או הלוואה מכל סוג.

  1. ערכו השוואה בין המשכנתאות השונות שמציעים לכם

ערכו השוואה בין מספר המשכנתאות שמציעים לכם הבנקים השונים, ובדקו מהי המשכנתא שהכי כדאי לכם לקחת. קחו בחשבון גורמים כמו שיעור הריבית, תקופת ההלוואה, עלויות הסגירה וכל העמלות. אתם יכולים גם לעבוד עם מתווך משכנתאות שיוכל לעזור לכם למצוא את המשכנתא הטובה ביותר בהתאם למצב הכלכלי ולצרכים שלכם.

  1. קבלו אישור ראשוני למשכנתא חדשה

אישור ראשוני הוא תנאי הכרחי שיוכל לאפשר לכם לוודא כי אם מצאתם את הנכס המתאים אתם יכולים כבר לקחת מהבנק את המשכנתא שאתם צריכים. כדי לקבל אישור ראשוני , צריך לפנות תחילה לבנק ולוודא מולו שהוא מספיק לתת לכם משכנתא לסכום המסוים שבו אתם רואים דירות, וכך תוכלו לדעת שאתם מחפשים דירה לא לשווא ושלא יקרה לכם מצב שאתם מצאתם דירה שאז הבנק לא יאשר לכם משכנתא.

זקוקים למשכנתא? אנחנו נעזור לכם!

לקיחת משכנתא יכול להיות הליך בירוקרטי לא פשוט בכלל, ולכן, אנחנו בייחוד משכנתאות נעזור לכם לקבל את המשכנתא הדרושה עבורכם בתנאים המתאימים והטובים ביותר. הלקוחות שלנו כבר מזמן הבינו שניתן לסמוך עלינו ואחנו מאוד מקווים שקרוב מאוד – גם אתם תוכלו!

השאירו לנו את הפרטים שלכם ותנו לנו את ההזדמנות להוכיח לכם שנפלתם על חברה איכותית ומקצועית בתחום ייעוץ משכנתאות.

 

מאמרים נוספים בתחום