למה צריך יועץ משכנתאות

מאז ומתמיד הבנקים רוצים להרוויח כמה שיותר על חשבון הכספים שהם נותנים לנו, המטרה שלנו היא להתנהל בצורה הנכונה ביותר מולם.
חשוב שנבין שבדר"כ הכסף שנמצא בעובר ושב שלנו או לחילופין בפיקדון כלשהו עושה 0.1% ריבית שנתית, בעוד שכסף שהבנק נותן לנו כהלוואה בחשבון נע בין 4-10% ריבית שנתית. ככל שהאדם זקוק יותר להלוואה ונמצא בסיטואציה "מורכבת יותר" כך הסיכון עבור הבנק עולה ומכאן עולה הריבית בהתאם.

כאשר אנחנו מגיעים לשלב לקיחת משכנתא, הבנק עובד בצורה סיסטמטית, הוא יציע את אותו הרכב שהוא נתן ללקוח שהיה לפניכם וגם ללקוח שיהיה אחריכם – שליש,שליש, שליש.
שליש בקבועה
שליש במשתנה
שליש בפריים.
בדר"כ מדובר בסיכון מקסימלי עבורינו ורווח מקסימלי עבור הבנק למשכנתאות. כמובן שאם תשאלו את הבנקאי האם זה ההרכב הכי טוב, הוא בדר"כ ישיב בחיוב ויאמר שזו ההצעה הטובה ביותר שיכולה להיות.

הבעיה הגדולה יותר שנוצרת היא כשלקוח רוצה ללכת ולהשוות מול בנק נוסף – למה בעיה?

3 סיבות

1. הלקוח נתקע באותו סניף שהוא פנה אליו – חשוב שנדע שלכל סניף באותו בנק יש מרווחים שונים!
אם ניגש לסניף אחד של בנק X ולאחר מכן ניגש לסניף Y של אותו בנק העלויות יכולות להיות שונות! ממה זה נובע?
זה יכול לנבוע מהדבר הכי פשוט – מצב הרוח של הבנקאי עד לצורת ההתנהגות והלבוש שלנו.

2. הלקוח יכול לקבל בבנק אחר הצעה לגמרי שונה ממה שקיבל בהצעה הראשונה ואז אין דרך אמיתית להשוות את התמהילים, כמו להשוות תפוח לבננה, וכאן יועץ משכנתאות פרטי יכול לתרום המון.

3. הלקוח יכול לפגוע במו"מ העתידי של יועץ המשכנתאות שלו ע"י סיפור שלא סופר בצורה נכונה או הצגת הדברים בצורה לא נכונה.

יועץ משכנתאות יודע בדיוק לאיזה סניף לפנות. מעבר לכך יועץ משכנתאות פרטי עושה את הליווי עבורינו מ א' ועד ת', וכמובן עושה את כל המו"מ מול מס' בנקים תוך השגת התנאים הטובים ביותר עבורינו. חשוב לציין שיועץ משכנתאות פרטי מלווה את האינטרס שלנו בלבד ולא את האינטרס של הבנקים. הבנק שיתן את ההצעה הכי טובה עבורינו הוא הבנק שאליו יועץ המשכנתאות יקח אותנו.

ב-"ייחוד משכנתאות" אנו מלווים עשרות תיקים של לקוחות מרוצים מדי חודש מה שנותן לנו אפילו עוד יותר כוח למו"מ מול הבנקים ולתוצאות אף טובות יותר משאר יועצי המשכנתאות בחוץ!

מדד המחירים לצרכן!

מדד המחירים לצרכן בודק את אחוז השינוי במחירים של סל צריכה מסויים, מדי חודש.

מדד המחירים לצרכן מחושב על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ומתפרסם בכל 15 לחודש לציבור הרחב.

מדד המחירים משפיע על הרבה דברים בחיינו וביניהם על המשכנתא שלנו, זאת משום שאנחנו יכולים לבחור תמהיל משכנתא כזה שיהיה צמוד למדד, כלומר, מושפע באופן ישיר מהשינויים של המדד, אם מדד המחירים המחירים עלה, הקרן – סכום ההלוואה- באותו מסלול שצמוד לממד תעלה ומכיוון שהעליה תיתכן בתדירות חודשית, אנחנו יכולים להגיע למצב שהקרן לא פוחתת למרות שאנחנו משלמים כל חודש את המשכנתא שלנו.
תקראו זאת שוב, חשוב מאוד שנדע זאת.

הצוות המקצועי שלנו יבצע את כל הבדיקות המדוקדקות והמעמיקות, ויעזור לכם להפוך כל חלום למציאות בדרך המשתלמת ביותר שיש!